O mnie

Urodziłem się obdarowany dodatkowym chromosomem. Ten prezent od losu wymaga ode mnie znacznie więcej pracy i wysiłku aby osiągnąć ten sam poziom co moi rówieśnicy. Jeden procent podatku pomaga mi uczestniczyć w zajęciach wspomagających i zakupić potrzebne mi pomoce. Mógłbym pokazać Ci a właściwie tłumaczyć co to Trisomia 21 (Zespół Downa), jak ćwiczę, ile spędzam czasu na badaniach…. , ale wolę podzielić się moimi osiągnięciami i pokazać że z życia można sie cieszyć.

Gdy się urodziłem

Byłem taki malutki, że mieściłem się na dłoni mojego taty. Ale już kilka miesięcy później…..

Mając 3 miesiące

Zacząłem odkrywać świat. Dowiedziałem się wtedy, że świat ma piękne kolory a otaczające mnie rzeczy są różne w dotyku.

Już miesiąc później

Ćwicząc wytrwale miałem na tyle dużo siły aby się odwrócić i spojrzeć na świat z góry.

Gdy miałem 8 miesięcy

Już całkiem samodzielnie poznawałem otoczenie i doświadczałem wielu niezapomnianych wrażeń. Zaprzyjaźniłem się z biedronką i bawiłem się z nią bardzo często.

W moje pirwsze wakacje

Byłem modelem i pozowałem do zdjęć. Wyszły naprawdę ładnie, a ja miałem fajną zabawę.

Przez następne miesiące

Intensywnie poznawałem świat, zbierałem doświadczenia, zostałem nawet malarzem, ale świat sztuki nie docenił mojego talentu i musiałem zająć się czymś innym.

W między czasie

Chodziłem do przedszkola, uczyłem się mówić i poznałem wspaniałe dzieci, z którymi rozwijałem swoje zainteresowania, sprawność i dzięki którym zrozumiałem, ile czeka mnie pracy w przyszłości.

Obecnie

Chodzę już szkoły podstawowej. Nadal dużo czasu poświęcam na naukę mowy, ale doszły kolejne elementy, jak pisanie, czytanie i matematyka. Uczę się również przyrody ponieważ to co nas otacza bardzo mnie interesuje.

A w przyszłości ?

Jak każde dziecko mam marzenia: Chcę być sportowcem, strażakiem, lekarzem może fotografem ….. A tak naprawdę chcę mieć możliwość samodzielnie funkcjonować jak dorosnę i będę pracował z całych sił aby to osiągnąć.

Poczytaj więcej na moim blogu

Ty możesz mi w tym pomóc przekazując 1% podatku